Prostory mateřské školy

Vnitřní prostory MŠ tvoří herna, šatna a sociální zařízení. V herně je umístěn nový moderní nábytek. Děti mají k dispozici volně přístupné hračky. Kluci ocení koutek s autíčky a pracovním nářadím. Holčičky kuchyňku s panenkami vybavenou nádobím a potravinami. Při řízených činnostech často využíváme velký stůl, stoleček, magnetickou tabuli a hrací koberce. Na hernu MŠ navazuje sociální zařízení, kde jsou toalety, umyvadla a sprcha.

1-Prostory MŠ
2-Prostory MŠ
3-Prostory MŠ
4-Prostory MŠ

Důležitou součástí je šatna, kam děti ukládají přezůvky i oblečení, a chodba s velkou sítí, na kterou se zavěšují výrobky dětí.

Mezi venkovní prostory patří terasa a hřiště.

Na terasu se volně přechází přímo z herny. V letních měsících ji využíváme ke svačince a k většině činností, které můžeme plnit venku. Na hřišti mají děti k dispozici pískoviště, různé průlezky, houpačky a v létě i trampolínu.

1-Venkovní prostory
2-Venkovní prostory
3-Venkovní prostory
4-Venkovní prostory
5-Venkovní prostory
6-Venkovní prostory
7-Venkovní prostory

Rok s textilní didaktickou pomůckou

Textilní vzdělávací pomůcka je umístěna na stěně v spodní části herny. Během roku jsme připravovali další prvky, s kterými děti mohou pracovat. Nyní je vytvořen zásobník, který umožňuje celoroční využití pomůcky. Textilní didaktická pomůcka je koncipována na 4 roční období a jejich charakteristické znaky. Je velmi variabilní a děti s ní rády pracují. Dominantní je našitý strom, který mění svůj vzhled dle ročního období a domeček, na kterém cvičíme barvy a geometrické tvary. Zásobník prvků se bude dále rozšiřovat dle potřeb a zkušeností.