Pro veřejnost

Akce v mateřské škole

PODZIMNÍ PROCHÁZKA

V pátek 20. 11. 2020 se uskutečnila akce s názvem Podzimní procházka. Pozvali jsme rodiče dětí, aby se s námi vydali na malou procházku parkem, okořeněnou malými úkoly.

Jako první děti hledaly střípky vysypaných obrazů. Vítr si s nimi pohrál a rozfoukal je po louce hned vedle terasy MŠ. Děti ale mají bystré oči, a tak zmíněné střípky obrázků byly posbírané během chviličky a mohlo se skládat. Dále putovaly ke staré borovici, u které ze šišek vytvořily terč. Nastala usilovná bitva, kdo se trefí do jeho středu. Na parkovišti si vyzkoušely prolézt různě velikými obručemi a také slalom. Pod kaštany u rybníku, ze spadaných větviček a listí, společnými silami vytvořily domeček pro ježky a jiná zvířátka. Na louce u dřevěné veverky pak sbíraly různé listy, které pak společně poznávaly. Na závěr si vyzkoušely podlézt a přeskočit připravené překážky.

Na celou atmosféru společné procházky a také na to, jak se dětem jednotlivé úkoly dařily, se můžete podívat na následujících fotografiích.

1-PODZIMNÍ PROCHÁZKA
2-PODZIMNÍ PROCHÁZKA
3-PODZIMNÍ PROCHÁZKA
4-PODZIMNÍ PROCHÁZKA
5-PODZIMNÍ PROCHÁZKA
6-PODZIMNÍ PROCHÁZKA
7-PODZIMNÍ PROCHÁZKA
8-PODZIMNÍ PROCHÁZKA
9-PODZIMNÍ PROCHÁZKA
10-PODZIMNÍ PROCHÁZKA
11-PODZIMNÍ PROCHÁZKA
12-PODZIMNÍ PROCHÁZKA
13-PODZIMNÍ PROCHÁZKA
14-PODZIMNÍ PROCHÁZKA
15-PODZIMNÍ PROCHÁZKA

Akce v základní škole

Svátek svatého Martina

V letošním roce jsme si s žáky opět připomněli tradice, které se váží k svátku Martina. Nejdříve si žáci doplnili křížovku, která jim v tajence prozradila, o čem si budeme povídat. Postupným střídáním jsme přečetli legendu vážící se k svatému Martinovi. Po seznámení s legendou jsme vyjmenovali zvyky, které k 11. listopadu patří: svatomartinská husa, svatomartinské rohlíčky, svatomartinské víno a zmínili jsme i známá přísloví.

K danému svátku byla vytvořena i nástěnka, kde si žáci mohli v následujících dnech pročíst další zajímavosti a prohlédnout obrázky.

Ohlasy

• Fungování školky mne velice mile překvapilo. Skloubení denního programu s individuálními procedurami tak, aby děti měly svačinu, pohrály si, tvořily, dostaly se ven. Nerozumím, jak to paní učitelka všechno skloubí. Oceňuji individuální přístup ke každému žákovi. Děkuji, že mé děti mohly alespoň v takto krátkém čase, školku navštěvovat.
  • Je výborné, že MŠ funguje, dítě nevypadne z běžného dění, režimu. p. Balejová
  • Dceři se ve škole líbilo, zvládla vše co měla. p. Schwarzová
  • Výhodou je individuální přístup, s tím související rychlejší zvládnutí látky. Další plus – denní tělocvik. p. Weiglová