Podzimní stezka

V pátek 27. 9. 2024 se u nás v MŠ uskutečnila akce pro rodiče a děti s názvem Podzimní stezka. Společnou procházkou parkem provázel podzimní skřítek, který měl pro všechny přichystané speciální úkoly.

Po společném přivítání děti pomáhaly veverkám v parku roztřídit pomíchané zásoby na zimu. Rozdělovaly šišky, oříšky, kaštany, žaludy a šišky. Další úkol všechny pěkně potrápil, protože spadaného listí bylo málo. Ale hromádka z listí pro ježka, aby se mohl uložit k zimnímu spánku, se přece jen podařila nastřádat. Dále děti pomohly ptáčkům pečlivě se seřadit k odletu do teplých krajin, a nakonec asistovaly medvědovi při sběru zásob.

Na závěr akce si vyzkoušely přenos kaštanů na lžičce po určené trase a prolézt různě velkými kruhy až do cíle, kde na ně čekala zasloužená odměna.