Podporujeme čtenářskou gramotnost

Četbou pečujeme o duševní zdraví, a proto mají knihy v naší škole důležité místo. Naše školní knihovna prošla proměnou. Knihy jsme rozdělili do devatenácti oddělení podlé žánrů i témat. Na své si přijdou milovníci Minecraftu a fotbalu. Při výběru knih nezapomínáme na osobní rozvoj žáků (např. knihy zaměřené na kreativitu, poznávání emocí či posilování sebedůvěry).

Čtenářskou gramotnost podporujeme čtenářskými dílničkami, ve kterých pracujeme s různými texty. Vyučující českého jazyka připravují pracovní listy a tvoří poutavé interaktivní prezentace ke knihám (autorům).

V letošním školním roce pokračujeme v projektu Svět plný příběhů II. Čekají nás opět úžasné příběhy, které vyhledáme ve všech koutech naší planety. Jednotlivá zastavení budeme značit do mapy umístěné ve třídě.

Součástí projektu budou také výtvarné dílny. Naším cílem je, aby žáci dokázali vyjádřit výtvarnými prostředky to, co je potřebné pro pochopení obsahu textu, rozvíjeli motoriku a probouzeli fantazii.