Veselé zoubky

I naše škola se zapojila do dm preventivního programu „Veselé zoubky“, který je určen pro žáky 1. třídy. Po zaslání přihlášky jsme obdrželi potřebné materiály pro výuku prevence zubního kazu – plakát, samolepky, pracovní listy, preventivní tašky pro žáky s produkty péče o zoubky a hlavně doporučený návod průběhu hodiny.

VV úterý 7. března jsme si s žáky nejprve povídali o zoubcích, k čemu je máme, jak se během života o ně starat, zmíněná byla péče o zoubky mléčné a trvalé. Také jsme si vysvětlili, jak předcházíme vzniku zubního kazu a o důležitosti preventivních prohlídek u zubního lékaře.  Poté žáci zhlédli pohádku „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. Následovalo plnění úkolů na interaktivní tabuli. Přešli jsme na rozdání pracovních listů a společně v nich řešili zábavné úkoly, např. žáci vyhledávali rozdíly na dvou obrázcích, doplňovali křížovku, spojovali čísla, aby vznikl obrázek, vybírali správný kartáček atd.  Nakonec žáci obdrželi preventivní taštičky se zubním kartáčkem, zubní pastou, přesýpacími hodinami pro čištění zubů, žvýkačkami bez cukru a samolepkou.   Žákům se hodina líbila, dozvěděli se mnoho užitečných informací a s potěšením si odnesli taštičky i vyplněné pracovní listy.