1. Skřítkovská výprava

Poslední týden jsme si ve školce s dětmi povídali o přicházejícím podzimu, o malých změnách v přírodě, o tzv. Babím létu. A tak jsme se v pátek 22. 9. 2023 společně s rodiči vydali na 1. skřítkovskou výpravu, jejímž hlavním úkolem bylo otevřít bránu podzimu a objevit kouzlo barev v přírodě.

Pro děti a jejich rodiče bylo připraveno několik úkolů. Kreslili stav počasí, hledali ztracené kousky obrazů, přeskakovaly a podlézaly různé překážky, probíhaly pod točícím se lanem. Vyzkoušely si prolézání skrz různě velké kruhy i chůzi po medvědích tlapkách. V závěru akce dostali krabičku, do níž uložili přírodniny různých barev. Takto připravenými barvami si každý zkusil namalovat obrázek. Bránu podzimu jsme díky splněným úkolům odemkli. Zda podzim skutečně přišel, zjistíte pohledem z okna, a jak se daná akce podařila, můžete shlédnout na přiložených fotografiích.