Uspávání broučků

Poslední listopadový pátek patřil již tradiční akci – Uspávání broučků. Společně s dětmi a jejich rodiči jsme dali vědět broučkům, že je čas rozloučit se s podzimem.

V průběhu celé akce si děti vyzkoušely sbírat šišky stejně jako veverka, trefovat šiškou předem daný cíl, přeskakovat a podlézat překážku. Podbíhaly pod točícím se lanem a sbíraly různé přírodniny. Nakonec děti vytvořily hromádky z listí, aby se ježkům krásně spalo.

V závěrečné části děti s rodiči společnými silami z přírodnin vytvořili postýlku a do ní uložili broučky k zimnímu spánku. Aby se jim dobře usínalo, pronesli i kouzelnou říkanku. Počasí nám během akce přálo, ale ke konci se nám ozvala i zima prvními sněhovými vločkami. Broučky jsme tak uspali včas. Na střípky tohoto dne se můžete podívat na následujících fotografiích.