Matematika vs. hazard: Hra o rozum

V pondělí jsme se na poslední hodině matematiky ponořili do světa obchodování a prevence v oblasti hazardních her. Hra, kterou jsme nazvali “Obchodování s matematikou”, byla zábavným a interaktivním způsobem, jak prohloubit a zároveň zúročit vědomosti získané v matematice.

Během hry měli žáci možnost “nakupovat” otázky z různých matematických oblastí. Za každou správně vyřešenou otázku dostali několikanásobek své původní investice. Tento způsob měl motivovat žáky k tomu, aby se snažili pochopit a správně vyřešit co nejvíce otázek. Na závěr hodiny jsme přidali i prvek hazardu. Žáci mohli své výhry “znásobit” v našem školním “kasinu”. I když byl potenciální výnos mnohem vyšší, riskovali také ztrátu všech svých “peněz”. Tato část aktivity byla navržena tak, aby ukázala, jak je štěstí vrtkavé a jak je lehké o získané peníze přijít.

Matematika vs. hazard