Otvírání studánek

V pátek 17. 5. 2024 se uskutečnila akce s názvem Otvírání studánek. V plánu byly aktivity kolem našeho potůčku v parku, ale vydatný déšť nám zařídil alternativu konanou uvnitř školky.

Na začátku akce jsme si vyzkoušeli několik pokusů s vodou. Například co se stane, když nejprve dáme jeden prst do teplé vody, druhý do studené vody a potom oba do vlažné vody. Poté jsme propichovali špejlemi sáček naplněný vodou.

Následovaly soutěže. Za velké podpory a povzbuzování jsme chodili na medvědích tlapkách, zdolávali překážkovou dráhu. Aktivně jsme se zapojovali do činnosti s padákem, u které jsme pronesli zaříkávací text, aby všechny vody byly třpytivé a čisté.

Hlavní část tradice Otvírání studánek proběhla na terase. Jednalo se o vylití vody ze džbánku do všech světových stran, aby nás voda chránila před nemocemi a zlem. V závěru akce jsme si všichni společně vyrobili lodičku, kterou si pak děti s maminkami pustí po potoku.