Finanční gramotnost

Ve čtvrtek 8. září jsme si s žáky druhého stupně připomněli „Den finanční gramotnosti“. V rámci hodiny matematiky se rozdělili na menší skupinky a založili si vlastní firmu. Aby získali co největší kapitál, vyráběli z papíru geometrické tvary, které následně prodávali bance. Banka tvary nakupovala v předem stanovené hodnotě, ale jen za předpokladu, že splňovaly zadané parametry. Někteří žáci přemýšleli, jak rychle přijít k finančnímu kapitálu, proto jim banka nabídla hru, ve které mohli získat několikanásobek vkladu. Hra však nebyla založena jen na náhodě, ale na logice. Snahou bylo žákům ukázat, že hrou nedosáhnou rychlého vybudování firmy. Většina žáků se nenechala zlákat rychlým ziskem a do hry se nezapojila, ale našli se i výjimky. Velmi rychle zjistili, že takto opravdu firmu nevybudují, a tak se raději zaměřili na výrobu geometrických tvarů.