VÁNOČNÍ DÍLNIČKY

Již tradičně jsme zařadili před vánočními prázdninami tvořivé dílničky, ve kterých si žáci mohli vyrobit dárečky pro své blízké. Na čtyřech stanovištích byly připraveny známé i méně známé výtvarné techniky. A co si všechno mohli žáci vytvořit?

  • andílky a stromečky z papíru, vlněné zimní čepičky, přáníčka (monotisk), jednoduché motivy vytvořené  3 D perem (vánoční stromeček, hvězda, vločka)…

Pro žáky byly nachystány papírové taštičky (vyrobené na mechanickém lisu Big shot), které stačilo jen složit a dozdobit. Někteří žáci si vyzkoušeli poprvé práci s 3 D perem. (Jedná se o moderní techniku, která rozvíjí představivost, jemnou motoriku a kreativitu.) Atmosféru vánočních dílniček umocňoval nejen papírový betlém ilustrátora Karla Franty, ale také kratičké povídání o narození Ježíše Krista.