Jarní procházka

Na pátek 14. 4. 2023 se děti z naší MŠ společně s rodiči těšily na akci zvanou Jarní procházka. Počasí jim ale vůbec nepřálo, protože za okny venku vydatně pršelo.  Dopoledne se nakonec uskutečnilo uvnitř MŠ s pozměněnou tématikou. Místo procházky děti soutěžily a tvořily – pomáhaly Dešťové víle zastavit déšť.

Po společném přivítání si vyzkoušely chůzi po laně a přeskok přes něj. Na medvědích tlapkách si potrénovaly koordinaci těla. Přemisťovaly se pomocí dvou podložek. Společně si zahrály hru Dešťové kapičky a zašily mraky (provlékání provázku připravenou destičkou). Svou obratnost otestovaly na opičí dráze, srážením pyramidy a vedením míčku po určené trase.  Také potrápily svůj sluch, neboť poznávaly různé zvuky s tématikou vody.

V závěru akce proběhlo tvoření talismanů Dešťové víly. Z připravené hmoty tvarovaly předměty podle své fantazie, které ozdobily barevnými flitry a korálky. Na průběh celé akce se můžete podívat zde.