Spirograf a mandaly: Nečekaná cesta k objevování geometrie

V pátek 17. 5. 2024 jsme v hodině matematiky spojili geometrii a umění. Žáci se ponořili do fascinujícího světa mandal, když pomocí spirografu tvořili své vlastní jedinečné vzory. Tato aktivita nejen přitahovala pozornost, ale také otevřela dveře k prozkoumání matematických konceptů skrze umění.

Atmosféra hodiny byla klidná a soustředěná, jako by se třída proměnila v ateliér plný malířů. Žáci se zapojili a snažili se vytvořit mandaly, které byly stejně jedinečné jako oni sami. Někteří žáci se s tímto úkolem poprali lépe než jiní, ale všichni projevili odhodlání a snahu dosáhnout co nejlepších výsledků. Tato hodina ukázala, že matematika může být kreativní a zábavná. Žáci nejenže rozvíjeli své matematické dovednosti, ale také se učili, jak vyjádřit svou kreativitu a individualitu.